پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

برنامه نشست‌های تخصصی مرکز طبع و نشر قرآن در نمایشگاه اعلام شد


» کد خبر: 10002
» 9 مرداد 91 ساعت 03:49
خانه » اخبار
برنامه نشست‌های تخصصی مرکز طبع و نشر قرآن در نمایشگاه اعلام شد
محمد بابايی، مدير اجرايی و ارتباطات مركز طبع و نشر قرآن كريم، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با اشاره به برنامه‌های اين مركز در بيستمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم، به نشست‌های تخصصی در نظر گرفته شده از سوی اين مركز در نمايشگاه اشاره و عنوان كرد: مركز طبع و نشر قرآن در نظر دارد در اين دوره نمايشگاه بر اساس نيازها و پرسش‌های مطرح در حوزه قرآن كريم، سه نشست تخصصی با موضوعات مختلف را برگزار كند.

وی به موضوعات و زمان برگزاری نشست‌های تخصصی اشاره و عنوان كرد: نشست تخصصی مصححان قرآن كريم، كاتبان و نشست كاربران رايانه‌ای با ناشران قرآنی عنوان سه نشست تخصصی است كه برای اين دوره از نمايشگاه در نظر گرفته شده است كه در اين راستا، هر سه نشست به ترتيب روزهای 16، 19 و 21 ماه مبارك رمضان در نمايشگاه برپا می‌شود.

مدير اجرايی و ارتباطات مركز طبع و نشر قرآن كريم به ديگر برنامه‌های درنظر گرفته شده برای اين نشست‌ها اشاره كرد و ادامه داد: دو نشست تخصصی كاربران يارانه‌ای و ناشران قرآنی كه پيش از اين قرار بود به صورت مجزا برگزار شود، در هم ادغام شده و يك‌جا برپا می‌شود. در اين نشست كه روز 21 مرداد ماه برپا می‌شود، از فيلم و زينك قرآنی تدوين شده از سوی مركز طبع و نشر نيز رونمايی خواهد شد.

بابايی تصريح كرد: كارشناسان اين مركز در طول چند سال به بررسی خط نسخ فارسی و عربی پرداختند و بعد از آن متوجه شدند كه بايد اين خطوط را بر اساس امكانات جديد بازسازی كرد. در همين راستا، كار طراحی و كدنويسی حروف آغاز شد. فيلم و زينك آماده شده نتيجه كار كارشناسان بر روی اين دو خط است.

وی به ديگر فعاليت‌های مركز اشاره كرد و يادآور شد: فعاليت‌های مركز در اين دوره از نمايشگاه را می‌توان به دو بخش كلی تقسيم كرد كه يك بخش از آن به ارائه آثار توليد شده از سوی مركز در حوزه نشر و بخش ديگر به فعاليت كاتبان در دارالكتابة اختصاص دارد.

مدير اجرايی و ارتباطات مركز طبع و نشر قرآن كريم ادامه داد: اين مركز در بخش نشر مكتوب، در اين دوره از نمايشگاه تعداد 50 عنوان اثر را به علاقه‌مندان عرضه كرده است كه از اين ميان، قرآن‌های چاپ شده به شيوه مركز طبع و نشر قرآن كريم در قطع پالتويی بيشترين استقبال را داشته است.

بابايی در پايان عنوان كرد: پيش از اين قرار بود قرآن 120 بخشی كه به شيوه مركز طبع و نشر قرآن كريم تهيه و چاپ شده است در اين دوره نمايشگاه عرضه شود كه به دليل آماده نشدن در مرحله صحافی، عرضه و پيش‌فروش آن به روزهای پايانی موكول شده است.

يادآور می‌شود، بيستمين دوره نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم با شعار «قرآن، فرهنگ بيداری» در ايام ماه مبارك رمضان ميزبان علاقه‌مندان در مصلی امام خمينی(ره) خواهد بود.