پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

حمایت از پایان‌نامه‌های برتر دانشجویی توسط مرکز طبع و نشر قرآن


» کد خبر: 10003
» 21 اردیبهشت 91 ساعت 03:49
خانه » اخبار
حمایت از پایان‌نامه‌های برتر دانشجویی توسط مرکز طبع و نشر قرآن

محمد بابايی، مدير اجرايی و ارتباطات مركز طبع و نشر قرآن كريم در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، با اشاره به حضور اين مركز در بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللی كتاب تهران، گفت: مركز طبع و نشر قرآن كريم در نظر دارد تا با 60 عنوان كتاب و مصحف شريف در اين دوره نمايشگاه شركت كند.

وی ادامه داد: آثاری كه در اين نمايشگاه ارائه خواهند شد، از ديدگاه علمی و با نظر كارشناسان به موضوعات مختلف قرآنی تأليف و منتشر شده است كه از اين جمله می‌توان به دو عنوان كتاب با موضوع بررسی و معرفی نظر مركز طبع و نشر قرآن كريم در رابطه با رسم‌المصحف و شيوه علامتگذاری قرآن كريم اشاره داشت.

مدير اجرايی و ارتباطات مركز طبع و نشر قرآن كريم به ديگر آثار تأليفی از سوی اين مركز اشاره و عنوان كرد: از ديگر آثاری كه قرار است در اين دوره نمايشگاه به علاقه‌مندان به كتاب‌های دينی و قرآنی عرضه شود، اثری است كه با محوريت بررسی مكی و مدنی بودن سوره‌های قرآن كريم به نگارش درآمده است. همچنين، بررسی سوره‌های سجده‌دار آيات وحی و تبيين تحقيقات مركز طبع و نشر قرآن كريم در رابطه با وقف و ابتدا از ديگر آثاری است كه در اين دوره نمايشگاه برای نخستين‌بار عرضه خواهد شد.

به گفته اين مسئول، روش آموزش قرائت قرآن بر اساس شيوه مركز طبع و نشر قرآن كريم در دو سطح مبتدی و غيرمبتدی و آموزش شيوه حفظ قرآن كريم با تكيه بر جزء 30 مصحف شريف از جمله موضوعاتی هستند كه در قالب كتاب در نمايشگاه عرضه خواهند شد.

يادآور می‌شود، بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللی كتاب تهران از روز سيزدهم تا بيست و سوم ارديبهشت ماه ميزبان علاقه‌مندان به كتاب و كتابخوانی در مصلی امام خمينی(ره) خواهد بود.