پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

رونمایی از بزرگترین قرآن مطلای جهان در بیستمین نمایشگاه قرآن


» کد خبر: 10004
» 9 مرداد 91 ساعت 03:52
خانه » اخبار
رونمایی از بزرگترین قرآن مطلای جهان در بیستمین نمایشگاه قرآن
محمد بابايی، مدير اجرايی و ارتباطات مركز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ايران، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با اشاره به برنامه‌های اين مركز در بيستمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم، گفت: مركز طبع و نشر برنامه‌های متعددی را برای اين دوره نمايشگاه درنظر گرفته است كه به طور كلی در دو بخش نشر مكتوب و دارالكتابة مركز تقسيم‌بندی می‌شود.

وی به برنامه‌های درنظر گرفته شده برای ايام آتی نمايشگاه از سوی اين مركز اشاره و عنوان كرد: رونمايی از بزرگترين قرآن مطلای جهان از جمله برنامه‌هايی است كه مركز طبع و نشر قرآن كريم ويژه ايام نمايشگاه درنظر گرفته است.

مدير اجرايی و ارتباطات مركز طبع و نشر قرآن كريم با بيان اينكه هنوز زمان دقيق برگزاری اين مراسم مشخص نيست، ادامه داد: پيشنهاد مركز برای برپايی اين مراسم چهاردهمين شب از ماه مبارك رمضان، همزمان با ميلاد مبارك امام حسن(ع)، است كه البته هنوز در دست بررسی است و زمان آن مشخص نشده است.

بابايی به ويژگی‌های اين قرآن كه بزرگترين قرآن مطلای جهان به شمار می‌آيد، اشاره و تصريح كرد: اين مصحف شريف به قلم عليرضا بهدانی به شيوه مركز طبع و نشر قرآن كريم در 114 صفحه با طلای ناب كتابت شده است. آيات اين مصحف شريف در 114 روز نوشته شده و در كتابت آن 114كيلو طلا نيز استفاده شده است.

وی با بيان اينكه پيش از اين نيز قرآن مطلايی به خط همين كاتب نوشته شده بود، ادامه داد: اندازه قرآن مطلای مركز طبع و نشر قرآن كريم از مصحف پيشين بزرگتر است. همچنين اين قرآن نيز پس از رونمايی به محضر مقام معظم رهبری اهدا خواهد شد.

مدير اجرايی و ارتباطات مركز طبع و نشر قرآن كريم به ديگر برنامه‌های درنظر گرفته شده اشاره و عنوان كرد: برپايی بخش دارالكتابة مركز طبع و نشر از جمله اقداماتی است كه از سوی مركز برای نخستين‌بار در اين دوره انجام شده است. در اين بخش، علاوه بر ارائه مصاحف شريف و نسخ خطی قرآن، تعدادی از كاتبان نيز حضور دارند و به پرسش‌های مراجعه‌كنندگان درخصوص كتابت آيات توضيح خواهند داد.

يادآور می‌شود، بيستمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم با شعار «قرآن، كتاب بيداری» در ايام ماه مبارك رمضان ميزبان علاقه‌مندان در مصلی امام خمينی(ره) خواهد بود.