پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

مراسم اختتامیه بخش دارالکتابه در نمایشگاه قرآن


» کد خبر: 10008
» 24 مرداد 91 ساعت 09:33
خانه » اخبار
مراسم اختتامیه بخش دارالکتابه در نمایشگاه قرآن

«بخش دارالکتابه» بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با تقدیر از اساتید و کاتبان قرآن کریم به کار خود پایان داد.

این مراسم در ساعت 30/22 روز سه شنبه 24 مرداد ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم و با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حمید محمّدی قائم‌مقام محترم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی و رییس نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، سیّد علی سرابی قائم‌مقام مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران و جمعی از اساتید و کاتبان قرآن کریم برگزار شد.

در ابتدای مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین فولاد زاده از کاتبان قرآن کریم، آیاتی از سورة مبارکة آل عمران را تلاوت نمود و سپس سید علی سرابی قائم‌مقام مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران، ضمن ارائة گزارشی از برنامه‌های بخش دارالکتابه، از حضور پرشور اساتید و کاتبان قرآن کریم در کارگاه‌های آموزشی کتابت قرآن ـ که همه روزه در این بخش برگزار می‌شد ـ و همچنین کتابت سورة مبارکة یاسین توسط 37 نفر از کاتبان قرآن کریم تشکر نمود. سپس حجت الاسلام و المسلمین حمید محمدی ضمن ابراز خرسندی از راه‌اندازی و فعّالیت پرثمر دارالکتابه توسط مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران، آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در حمایت از دارالکتابه و تأسیس شعبات استانی آن و همچنین حمایت مادی از کاتبان قرآن کریم ـ با تأیید دارالکتابه ـ اعلام نمود. سپس ایشان بحث مبسوطی را در خصوص جلوه‌های سمعی و بصری قرآن کریم که در قرائت و کتابت آن متبلور است، بیان نمود.

در پایان مراسم از 37 نفر از اساتید خوشنویسی و کاتبان ممتاز قرآن کریم از 12 استان کشور از جمله استاد صادقا، استاد قربانی، استاد اسدی، استاد خزاعی و استاد طاووسی با اهدای مصحف شریف، لوح تقدیر و هدایای دیگر تقدیر به عمل آمد.