پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

نشست علمی با اساتید بین‌المللی قرآن کریم


» کد خبر: 10025
» 13 تیر 90 ساعت 14:31
خانه » اخبار
نشست علمی با اساتید بین‌المللی قرآن کریم

مرکز طبع و نشر قرآن نشست علمی را با حضور تعدادی از اساتید داخلی و خارجی برگزار نمود.
در این نشست که در حاشیه بیست و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم برگزار گردید. بحث و تبادل نظر در خصوص رسم‌الخط قرآن، به ویژه رسم‌الخط کم‌علامت و ویژگی‌های آن صورت پذیرفت.
اساتید خارجی شرکت‌کننده در این نشست عبارت بودند از: الشیخ السید علی عبدالمجید (معاون هیئت تصحیح مصاحف مصر و استاد قراءات در دانشگاه الازهر)؛ الشیخ محمد احسان السید حسن (عضو هیئت تصحیح مصاحف سوریه و عضو شورای عالی قراءات دمشق)؛ سید محمد امین ماشالی (استاد دانشکده الهیات دانشگاه مرمره استانبول)
همچنین اساتید؛ آقایان: عبدالرسول عبایی، دکتر حمیدرضا مستفید، سید مهدی سیف، محمد رضا ستوده‌نیا و حاج ابوالقاسم به همراه سرپرست محترم مرکز جناب آقای سرابی و مدیران مرکز طبع و نشر قرآن در این جلسه حضور داشتند.
در این نشست که در روز 13/4/90 برگزار گردید؛ ویژگی‌های رسم‌الخط کم‌علامت از حیث «رسم» و «ضبط» برای اساتید محترم تشریح شدکه ابداع و اجتهاد صورت گرفته و تحقیقات انجام شده در مرکز طبع و نشر قرآن به اتفاق مورد تحسین ایشان قرار گرفت و در پایان نظرات و تأییدات خود را به صورت مکتوب ارائه نمودند.