پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

از جدیدترین مصحف تهیه شده در مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد


» کد خبر: 10029
» 16 دی 90 ساعت 14:37
خانه » اخبار
از جدیدترین مصحف تهیه شده در مرکز  طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد

در این رونمایی که درمراسم اختتامیه سی­و چهارمین دورة مسابقات سراسری قرآن کریم در استان هرمزگان صورت گرفت، جدیدترین مصحف مرکز طبع و نشر قرآن ج.ا.ا معرفی شد.


در این مراسم نماینده محترم ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس، قائم مقام محترم مرکز طبع و نشر قرآن و استاندار هرمزگان در حضور بیش از سیصد نفر از نخبگان قرآنی سراسر کشور از این مصحف رونمایی کردند؛ ضمن آنکه این مراسم به طور زنده و مستقیم از طریق شبکه قرآن و معارف سیما و رادیو قرآن پخش می­گردید.


ویژگی­های این مصحف بدین شرح می­باشد:


1. کتابت کلمات این مصحف براساس قواعد رسم المصحف می­باشد.


2. علامت­گذاری کلمات این مصحف براساس قواعد سوادآموزی فارسی بوده و قرائت آن با کمترین نیاز به آموزش قابل تعلیم می­باشد.


3. علایم و مواضع وقف این مصحف بعد از یک پیمایش علمی 5 ساله و با استفاده از آراء و نظرات علمای بزرگ و مفسّران برجسته جهان اسلام تنظیم شده که در نوع خود بی­بدیل می­­باشد.

4. تقسیمات قرآنی (اجزاء و حزب­ها)، سجدات قرآنی (سجده­های واجب) و مکی یا مدنی بودن سوره­ها براساس نتایج تحقیقات نوین در این حوزه تنظیم شده است.

5. لغات مشکل مربوط به هر صفحه از قرآن استخراج شده و مناسبترین معادل فارسی برای آن انتخاب و در حاشیه مصحف درج شده است.

با توجّه به تلاش­های بی­دریغ سازمان اوقاف و امور خیریه در چاپ و انتشار گسترده مصحف جمهوری اسلامی ایران، در پایان مراسم نسخه­ای از این مصحف که به صورت نفیس به طبع رسیده است، به نماینده‌ی محترم ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امورخیریه اهدا گردید.