پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

مراسم اختتامیه جشنواره کتابت و مرقع نویسی خط نسخ


» کد خبر: 10053
» 8 آذر 91 ساعت 12:18
خانه » اخبار
مراسم اختتامیه جشنواره کتابت و مرقع نویسی خط نسخ
دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران با هدف احیاء هنر کتابت قرآن و ادعیه جشنواره کتابت و مرقع‌نویسی خط نسخ را برگزار نموده است.
این جشنواره که از ماه مبارک رمضان آغاز گردیده است به دلیل استقبال کم‌نظیر هنرمندان و علاقمندان این رشته مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره تا هفته اول مهر ماه تمدید شد.
آثار شرکت‌کننده در جشنواره پس از داوری و تعیین سطح و عیار هنری توسط داوران و اساتید برتر خوشنویسی رتبه‌بندی شده که به همین منظور در روز پنجشنبه 30 آذر 91 مصادف با میلاد حضرت امام کاظم(ع) در اختتامیه این جشنواره تقدیر خواهند شد.
اختتامیه این جشنواره در روز پنجشنبه سی‌ام آذرماه هزار و سیصد و نود و یک در حسینیه الزهرا(س) واقع در بزرگراه رسالت، روبروی مصلی امام‌خمینی(ره)، مجتمع امام خمینی(ره) از ساعت 14:30 تا 16:30 برگزار می‌گردد.
لازم به ذکر است که در این جشنواره حدود 100 نفر از کاتبان ممتاز قرآن‌کریم شرکت‌نموده‌اند که از 18 نفر و در دو بخش نسخ عربی و نسخ ایرانی تقدیر خواهد شد.