پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

دیدار محققین مرکز با آیت‌الله مکارم شیرازی


» کد خبر: 10058
» 4 بهمن 87 ساعت 09:22
خانه » اخبار
دیدار محققین مرکز با آیت‌الله مکارم شیرازی
در این دیدار، سرابی، قائم‌مقام مرکز طبع و نشر به بیان توضیحاتی درباره سابقه تأسیس مرکز پرداخت. سرابی ضمن معرّفی اساتید و محققین مرکز، کلیاتی از مبانی رسم و ضبط که در مرکز طبع و نشر اعمال می‌شود را بیان کرد.
در ادامه این جلسه، اساتید مرکز چون سید مهدی سیف، دکتر مستفید، حجت‌الاسلام و المسلمین شهیدی پور، مواردی از مسائل رسم و ضبط را توضیح دادند.
آیت‌الله مکارم شیرازی، ضمن بیان این نکته که کار مرکز ورود خوبی به موضوع رسم و ضبط است، همچنین تقدیر از تلاش‌های علمی و دقیق انجام شده در مرکز، به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.
ایشان اگرچه مانعی برای التزام به رسم المصحف قایل نبودند، دغدغه غلط‌خوانی کلمات قرآن کریم به واسطه تفاوت نگارش کلمات با صورت آوایی آنها را طرح کردند.
در ادامه سید مهدی سیف با اشاره به همکاری‌های صورت گرفته بین مرکز طبع و نشر و وزارت آموزش و پرورش و تألیف کتب آموزشی مدارس بر اساس شیوه مرکز، تلاش‌های صورت گرفته برای رفع این دغدغه را تبیین کردند.
آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه این جلسه فرمودند که به دنبال تجدید چاپ کتاب خود با عنوان «غلط‌های رایج در قرآن عثمان طه» هستند و برای این منظور مصاحف بیشتری را مورد دقت و توجه قرار خواهند داد.
همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین شهیدی پور به ذکر نمونه‌هایی از مصاحف را که در کشورهای دیگر اسلامی به چاپ رسیده‌اند و با التزام کامل به رسم المصحف در حاشیه رسم املایی را نگاشته‌اند پرداختند.