پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

رونمایی از قرآن مصری مرکز طبع و نشر قرآن در نمایشگاه کتاب


» کد خبر: 10064
» 24 فروردین 92 ساعت 12:23
خانه » اخبار
رونمایی از قرآن مصری مرکز طبع و نشر قرآن در نمایشگاه کتاب
محمد بابايی، مدير اجرايی مركز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا)، با اشاره به رونمايی از پنج اثر در بيست و ششمين نمايشگاه بين‌المللی كتاب تهران، اظهار كرد: صحيفه سجاديه، مفاتيح‌الجنان و قرآن با شيوه اعراب‌گذاری مصری برای مسلمانان خارج كشور، از جمله آثاری است كه در اين دوره از نمايشگاه كتاب رونمايی می‌شوند.

وی همچنين به مراسم رونمايی از سايت اين مركز در نمايشگاه كتاب كه ماموريت اصلی آن ترويج مصحف جمهوری اسلامی و ترويج مقالات و اخبار علمی اسلامی است، اشاره كرد و افزود: قرآن جمهوری اسلامی نيز در اين سايت بارگذاری شده و قابل دانلود است.

به گفته بابايی، آئين‌نامه جامع و سياست‌های مركز و نظرات علمای بزرگ شيعه درباره رسم‌المصحف و كتاب‌های تحقيقاتی مركز نيز در اين سايت قرار داده می‌شود كه برای مخاطبان قابل استفاده است.

مدير اجرايی مركز طبع و نشر قرآن در ادامه سخنانش با اشاره به اينكه رونمايی از سايت‌های مركز قرار بود پيش از سال جديد انجام شود، گفت: سايت دارالكتابه نيز در نمايشگاه كتاب رونمايی می‌شود كه اين سايت به گالری آثاری كه در دارالكتابه توليد شده است اختصاص دارد.

بابايی همچنين تصريح كرد: در اين سايت مطالب علمی كه در دوره‌ها و كلاس‌های مركز مطرح شده است ارائه می‌شود. همچنين گزارش دوره آموزشی و سفر به مشهد در قالب كارگاه، همچنين برپايی نمايشگاه‌ها و گزارش و دستاوردهای جشنواره بين‌المللی كه درباره رسم‌الخط برگزار شد، در اين سايت منعكس می‌شود.

وی در ادامه اين مطلب به افتتاح و رونمايی از سايت فروشگاه انتشارات مركز كه به معرفی آثار و ويژگی‌های آنها می‌پردازد اشاره كرد و گفت: صفحات اوليه و ميانی و هديه مصاحف توليد شده نيز بر روی اين سايت قرار می‌گيرد و پس از رونمايی، قابليت خريد دارد.

بابايی با اشاره به بانك عامل و پشتيبان اين طرح، افزود: بانك صادرات كه معمولاً با ناشران در ارتباط است، پشتيبانی فنی و اينترنتی اين سايت را برعهده دارد.