پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

برگزاری افتتاحیه کارگاه های تخصصی کتابت نسخ و ثلث قرآن کریم


» کد خبر: 10077
» 9 خرداد 92 ساعت 12:31
خانه » اخبار
برگزاری افتتاحیه کارگاه های تخصصی کتابت نسخ و ثلث قرآن کریم

آئین افتتاحیه کارگاه های تخصصی کتابت نسخ و ثلث قرآن کریم، روز پنجشنبه مورخ نهم خرداد 1392 با حضور بیش از هشتاد هنرمند ممتاز از سراسر کشور، در محل موزه ملی قرآن کریم برگزار گردید.
در ابتدا پس از تلاوت قرآن کریم، محقق و خوشنویس ارجمند قرآنی جناب حجه الاسلام کشفی درباره هنر اسلامی و سپس کارشناس گرامی جناب آقای ابراهیمی درباره مجموعه آثار ارزشمند موجود در موزه ملی قرآن کریم به ایراد سخن پرداختند.
در ادامه استاد گرانقدر ثلث، جناب آقای عبدالرضایی در خصوص فعالیت های دارالکتابه در سال 91 و برنامه در پیش رو مرکز نکاتی را ارائه نمودند و در پایان برنامه آموزشی کارگاه های تخصصی و رویکردهای جدید مجموعه دارالکتابه در سال جدید توسط مدیر محترم دارالکتابه جناب آقای مهدی بابایی اعلام شد.
در حاشیه این افتتاحیه از گنجینه ها و کتب نفیس خطی موزه ملی قرآن کریم بازدید به عمل آمد و برخی از آثار نفیس مورد نقد و تحلیل قرار گرفت.
لازم به ذکر است مجموعه دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن کریم، از سال 1390 با رویکرد دست‏یابی به اهداف عالی هنری در باب کتابت (نسخ و ثلث) قرآن کریم و در نهایت تدوین مصحف نظام مقدس جمهوری اسلامی آغاز به کار نموده است و تاکنون با شناسایی و جذب بیش از 100 هنرمند خوشنویس ممتاز از سراسر کشور، اقدام به برگزاری کارگاه آموزش تخصصی نسخ و ثلث نموده و در این زمینه از اساتیدی همچون استاد عبدالرضایی، استاد موحد حسینی، استاد بنی رضی، استاد نعیمایی و دیگر اساتید این حوزه بهره می برد.
در ضمن هنرمندان و خوشنویسان قرآنی جهت آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر و همچنین نحوه‌ی عضویت در دارالکتابه، می توانند با شماره تلفن 88496124 (021) تماس حاصل نمایند.