پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

برگزاری کلاس‌های کتابت قرآن برای عموم مردم در نمایشگاه قرآن


» کد خبر: 10078
» 4 تیر 92 ساعت 11:25
خانه » اخبار
برگزاری کلاس‌های کتابت قرآن برای عموم مردم در نمایشگاه قرآن
محمد بابايی، مدير ارتباطات مركز طبع و نشر قرآن در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا)، درباره فعاليت‌های اين مركز در نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم كه تيرماه امسال برگزار می‌شود، اظهار كرد: 40 حديث نقل شده از معصومين(ع) با موضوع سبك زندگی اسلامی سفارش داده شده است كه به صورت تابلو در نمايشگاه به معرض نمايش درمی‌آيد.

بابايی در بخش ديگری از سخنانش عنوان كرد: كارگاه كتابت قرآن نيز همانند سال گذشته در اين نمايشگاه برپا خواهد بود كه البته در كنار كتابت برای خوشنويسان مركز طبع و نشر قرآن، بخشی نيز به كتابت برای عموم اختصاص پيدا می‌كند.

وی بر حضور و نظارت استادان دارالكتابه در اين بخش ياد كرد و گفت: هر هفته كلاس آموزشی مركز دارالكتابه برای كتابت قرآن برگزار می‌شد كه در ماه رمضان، اين كارگاه به نمايشگاه بين‌المللی قرآن منتقل می‌شود.

بابايی با بيان اين مطلب افزود: احاديث ياد شده توسط 40 كاتب و در قالب تابلويی زيبا به رشته تحرير درمی‌آيند كه اكنون مراحل پايانی نگارش تابلوها در حال انجام است.

وی با اظهار اينكه بخش دارالكتابه مركز طبع و نشر قرآن شامل دو قسمت خط نسخ و ثلث در نمايشگاه قرآن است، ادامه داد: هر كدام از خط‌ها در بخش مختص به خود نمايش داده می‌شوند و كتيبه‌های زيبای قرآنی و دينی را در اين بخش‌ها به نمايش خواهيم گذاشت كه خوشنويسان مرتبط با دارالكتابه آنها را نوشته‌اند.

به گفته مدير ارتباطات مركز طبع و نشر قرآن، يكی از استادان دارالكتابه برای حرم امام موسی كاظم(ع) كتبيه‌ای را نگاشته است كه اصل آن همراه با تصوير كاشی منقش به كتيبه در محل نمايشگاه به معرض ديد گذاشته می‌شوند.