پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

بازدید اساتید ایرانی و اردنی از دانشگاه علوم حدیث (شهر ری)


» کد خبر: 10260
» 16 بهمن 92 ساعت 16:57
خانه » اخبار
بازدید اساتید ایرانی و اردنی از دانشگاه علوم حدیث (شهر ری)

در سومین روز از نشست علمی – تخصصی "بررسی شیوه های نگارش و علامت گذاری قرآن کریم" در روز چهارشنبه مورخ 92/11/16 از دانشگاه علوم حدیث واقع در جوار حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) بازدید صورت گرفت.

در این بازدید که جمعی از اساتید ایرانی آقایان: عبایی، مستفید، سیف و اساتید اردنی آقایان: احمد شکری و احمد مفلح القضاة به همراه جمعی از مسئولان و محققان مرکز طبع و نشر قرآن کریم، حضور داشتند از بخش های مختلف این دانشگاه بازدید به عمل آمد.

در ابتدا اساتید در کلاس درس تفسیر سرکار خانم دکتر هادیان و کلاس علوم قرآنی حجه الاسلام دکتر مهدوی راد حاضر شده و با این اساتید و برخی از دانشجویان به گفتگو پرداختند.

سپس از کتابخانه مرکزی دانشگاه که حاوی کتب معتبر علوم قرآنی می باشد و همچنین رصد خانه دانشگاه (رصد خانه ری، به عنوان قدیمی ترین رصد خانه ایران) بازدید صورت پذیرفت.

نکته قابل توجه در این برنامه، وجود بسیاری از تألیفات این دو استاد اردنی در کتابخانه مرکزی دانشگاه بود که این موضوع هم برای اساتید و نیز برای دانشجویان جالب توجه بود.

ضمناً در بخش دیگری از این برنامه اساتید در جلسه دفاعیه پایان نامه یکی از دانشجویان حضور یافته و از نزدیک با روند دفاع از پایان نامه و نحوه داوری اساتید آشنا شدند.

در پایان این دیدار، مجموعه حدیثی میزان الحکمة (در قالب کتاب و لوح فشرده) به مهمانان اهدا گردید.

 

- تصاویر بازدید اساتید ایرانی و اردنی از دانشگاه علوم حدیث (شهر ری)