پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

قرآن حکیم ویژه دانش آموزان رونمایی شد


» کد خبر: 10293
» 14 اردیبهشت 93 ساعت 17:06
خانه » اخبار
قرآن حکیم ویژه دانش آموزان رونمایی شد

قرآن حکیم همراه با شرح آیات منتخب ویژه دانش آموزان، با حضور محققان و مؤلفان این طرح و همچنین جمعی از مسئولان قرآنی کشور رونمایی شد.

این مراسم همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم و برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، روز یکشنبه مورخ 93/02/14 در دارالکتابه مرکز واقع در مصلی برگزار گردید.

اهم مباحث مطرح شده در این جلسه بدین شرح می باشد:

        1 - بیان ویژگی های شرح آیات منتخب توسط جناب آقای علیرضا چیذری (مدیر تحقیق و پژوهش مرکز) و ویراستار علمی شرح آیات منتخب.

 2- بیان ویژگی های ترجمه آیات قرآن کریم تهیه شده توسط گروهی از محققان مرکز توسط جناب آقای دکتر محمد فقیهی رضایی (محقق و نگارنده ترجمه قرآن کریم).

 3- سخنرانی سرکار خانم دکتر لاله افتخاری (نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس) و تشکر از محققان و مسئولان مرکز طبع و نشر به جهت توجه به مفاهیم و معارف قرآن در کنار اهتمام به رسم الخط و نگارش کلمات قرآن کریم.

        4- سخنرانی جناب آقای مصیب زاده (مدیر کل قرآن نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش) و اعلام آمادگی این وزارت خانه جهت ترویج و توزیع گسترده این مصحف در میان دانش آموزان و همچنین تشکر ویژه از مرکز طبع و نشر به جهت تهیه مصحفی ویژه دانش آموزان.

 5- سخنرانی جناب آقای سید علی سرابی (قائم مقام مرکز طبع و نشر قرآن کریم) و ارائه گزارشی از فعالیت های پژوهشی و ترویجی مرکز.

ضمنا در این مراسم، مژده تولید این مصحف همراه با قلم هوشمند قرآنی (قلم نوری) توسط آقای محمد بابایی (مدیر ارتباطات مرکز) به جامعه قرآنی داده شد.

در پایان این مصحف توسط آقایان سرابی، مصیب زاده، دولتی، فقیهی و سرکار خانم دکتر افتخاری رونمایی شد.

 

- جهت مشاهده تصاویر این مراسم کلیک نمائید.