پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

برگزاری دومین نشست بین المللی بررسی شیوه های نگارش و علامت گذاری قرآن


» کد خبر: 10391
» 21 اردیبهشت 94 ساعت 17:43
خانه » اخبار
برگزاری دومین نشست بین المللی بررسی شیوه های نگارش و علامت گذاری قرآن

نشست بین المللی "بررسی شیوه های نگارش و علامتگذاری قرآن "با موضوع معرفی مصحف جمهوری اسلامی ایران، روزهای 23 تا 25 اردیبهشت ماه 1394 با حضور  40 اندیشمند حوزه علوم قرآنی از کشورهای اسلامی و به میزبانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران در حسینیه الزهرا (س) مجتمع امام خمینی (ره) برگزار می شود.

در این نشست که با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می شود، ویژگی های مصحف جمهوری اسلامی ایران شامل: نگارش کلمات قرآن (رسم)، علامت گذاری کلمات قرآن (ضبط) و علائم و مواضع وقف و ابتدا معرفی می گردد.

لازم به ذکر است، اولین نشست تخصصی در خرداد ماه سال 1391 و با حضور اساتید داخلی و خارجی برگزار گردید که در پایان این نشست "بیانیه ای" در تأکید بر التزام به قواعد رسم المصحف در کتابت قرآن کریم و همچنین تأیید پژوهش های صورت گرفته در مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران صادر گردید.

شایان ذکر است که از سال 78 تاکنون اساتید برجسته جهان اسلام از کشورهای مصر، ترکیه، سوریه، لیبی، الجزایر، مالزی، اندونزی، پاکستان، لبنان، عراق، سودان، عربستان، تونس، هند، اردن و افغانستان در مرکز طبع و نشر قرآن کریم حاضر شده و ضمن آشنایی با پژوهش های صورت گرفته در این مرکز، نتایج تحقیقات و محصولات مرکز را تأیید نموده اند.

افتتاحیه این نشست در روز چهارشنبه، 94/02/23 ساعت 8 صبح در حسینیه الزهرا (س) و با حضور مسئولان فرهنگی کشور و اساتید قرآنی برگزار خواهد شد.

 

(دریافت طرح پوستر)