پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

شمارۀ دوم نشریۀ «صحیفه» منتشر شد


» کد خبر: 10420
» 14 شهریور 94 ساعت 17:43
خانه » اخبار
شمارۀ دوم نشریۀ «صحیفه» منتشر شد

شمارۀ دوم نشریۀ صحیفه، ویژه نامه تخصصی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران در حوزه های معارف، کتابت، چاپ و نشر قرآن کریم، منتشر شد.

این شماره -که به طور اختصاصی، به فعالیت­ های واحد تحقیق و پژوهش پرداخته - در چهار بخش «آشنایی با علم رسم المصحف»، «نشست­ های علمی مرکز طبع و نشر قرآن»، «مقالات ارائه شده در حوزۀ رسم و ضبط در نشست بین المللی سال 91» (شامل چهار مقاله از دکتر کریم دولتی، حجة الاسلام و المسلمین محمّدرضا شهیدی­پور و دکتر مرتضی توکّلی، استاد سید مهدی سیف، دکتر قاسم بستانی) و «معرفی محصولات جدید مرکز» تدوین شده است. همچنین به همراه این نشریه، لوح فشرده حاوی تاریخچه و مبانی علم رسم المصحف و ضبط المصحف و ویژگی های نگارشی مصحف جمهوری اسلامی ایران به همراه روش تدریس آن که توسط اساتید مرکز آقایان دکتر مستفید، دکتر دولتی و استاد سیف بیان شده، به علاقمندان اهدا می گردد.

در شمارۀ اول «صحیفه» که در مهرماه سال 1390 به چاپ رسید، دربارۀ پیشینه و اهداف تأسیس مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران توضیحاتی ارائه شده است. همچنین معرفی واحدهای مختلف تحقیق و پژوهش، تصحیح مصاحف، هنری، نشر، آماده­سازی مصاحف، فنی و رایانه و روابط عمومی از دیگر بخش های آن بوده است.

 

برای مشاهده نسخۀ الکترونیکی نشریه «صحیفه» بر روی لینک های زیر کلیک کنید:

نشریۀ صحیفه (شماره 1) - مهر ماه 90

نشریۀ صحیفه (شماره 2) - شهریور ماه 94