پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

حضور مرکز در دومین جلسه قرآنی مناطق آزاد


» کد خبر: 10507
» 7 بهمن 96 ساعت 16:04
خانه » اخبار

 

دومین جلسه شورای راهبردی فعالیت های قرآنی مناطق آزاد در انزلی با حضور مسئولان فرهنگی مناطق آزاد هفتگانه کشور و جمعی از مدیران قرآنی از جمله قائم مقام شورای توسعه فرهنگ قرآْنی، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما، مدیر رادیو قرآن و رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در روزهای سوم و چهارم بهمن ماه برگزار شد.

 

 

در این نشست مدیر نشر مرکز طبع و نشر قرآن کریم ضمن تشریح دستاوردهای دو دهه اخیر این مرکز در حوزه نگارش، علامت گذاری و خوشنویسی قرآن کریم، به معرفی زمینه های مشترک برای همکاری با مناطق آزاد کشور پرداخت.

 

در حاشیه این نشست نمایشگاهی از برجسته ترین آثار مرکز طبع و نشر قرآن کریم (شامل 30 اثر فاخر) برگزار شد که مورد توجه حاضران قرار گرفت. در پایان نشست مقرر شد تا انتشارات مرکز طبع و نشر قرآن کریم ضمن حضور در در نمایشگاه های قرآنی و فرهنگی مناطق آزاد به ارائه آثار و دستاوردها به علاقمندان قرآن کریم بپردازد.

 

در پایان این نشست، نسخه ای  از قرآن کریم به خط استاد میرزا احمد نیریزی_ که توسط کارشناسان فنی و هنری مرکز اصلاح و با شیوه رایج کتابت قرآن کریم در جهان اسلام همسان شده است_ به همراه نشریه تخصصی «صحیفه» و کارنامه نشر این مرکز در طول دو دهه گذشته اهدا گردید.