پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

بازدید معاونان محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مرکز


» کد خبر: 10516
» 5 اسفند 96 ساعت 11:52
خانه » اخبار
بازدید معاونان محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مرکز


بامداد روز دوشنبه سیام بهمن ماه، مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران میزبان دو نفر از معاونان محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب آقای دکتر فقهیزاده(معاون قرآن و عترت) و جناب آقای حسینی(معاون پارلمانی) بود.
در این جلسه که جمعی از اساتید و مدیران مرکز حضور داشتند پس از خوشامدگویی توسط جناب آقای دکتر سرابی(قائم مقام مرکز) و تشریح اجمالی فعالیت
های مرکز و معرفی اساتید و مدیران، مستند کوتاهی از فعالیتها و دستاوردهای مرکز در قالب نماهنگ به نمایش درآمد.

 


 

همچنین جناب آقای دکتر دولتی(عضو شورای علمی و مسئول سابق مرکز)، توضیحات مختصری از روند فعالیتهای اجرایی و علمی مرکز از ابتدا تاکنون بیان داشتند.
در ادامه جلسه آقای دکتر فقهی
زاده ضمن ابراز خرسندی از حضور در مرکز، فعالیتهای مرکز را از دو زاویه فرهنگی(شامل احیای تراث و ایجاد میراث) و علمی مورد بررسی قرار داده و به اثرگذاری کارهای انجام شده اشاره داشتند؛ همچنین بر پرداختن به معرفی مرکز در سطح بین الملل و حضور مؤثرتر در فضاهای دانشگاهی و احیای تراث هنری خط ایران اسلامی تأکید داشتند.

 


 

جناب آقای حسینی نیز بر همگرایی بیشتر کارهای اجرایی در امور قرآنی کشور، تأکید و برگزاری نشستها و کارگروههای تخصصی را درخواست داشتند؛ همچنین استفاده از ظرفیتهای موجود در اهل سنت، اخذ تأییدیه علمای جهان اسلام و ارائه آن در قرآنهای چاپی مرکز را پیشنهاد دادند.
پایان این نشست صمیمی دو ساعته، بازدید از نمایشگاه آثار کتابت قرآن و مصاحف چاپ شده توسط مرکز و کتابخانه تخصصی مرکز بود.