پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

امضای تفاهم نامه همکاری با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران


» کد خبر: 10557
» 25 بهمن 97 ساعت 12:06
خانه » اخبار
امضای تفاهم نامه همکاری با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

این دیدار در روز سه‌شنبه ۲۳ بهمن ماه با حضور مهندس سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و دکتر سید علی سرابی قائم‌مقام مرکز طبع و نشر قرآن کریم در سازمان فرهنگی هنری برگزار شد.

سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری در این نشست عنوان کرد: امضای این تفاهم‌نامه کار ارزشمندی است و امیدوارم با همکاری فرهنگ‌سرای قرآن، تفاهم‌نامه اجرایی شود و همکاری‌های گسترده‌ای صورت گیرد. در حوزه قرآن کریم باید هر آنچه در توان داریم به کار بگیریم.

وی ادامه داد: سازمان فرهنگی هنری ظرفیت عظیمی دارد که اگر استفاده درستی از آن شود، ضریب نفوذ خیلی خوبی در شهر خواهد داشت. می‌توانیم نمایشگاه‌های تخصصی در عرصه کتابت قرآن برپا کنیم و فضاهای فرهنگی پرشمار و متنوعی برای این منظور داریم. مناسبت‌هایی مانند بعثت پیامبر اکرم (ص) بستر مناسبی برای کار در این حوزه است. کلاس‌های آموزش قرآن نیز در فرهنگ‌سراها برگزار می‌کنیم که از این ظرفیت می‌توان برای ترویج کتابت قرآن کریم بهره برد.

در ادامه سید علی سرابی قائم‌مقام مرکز طبع و نشر قرآن کریم بیان کرد: سرمایه‌گذاری روی کتابت قرآن کریم از مهم‌ترین وظایف ماست و بعد از چندین سال تلاش، با دعوت از استادان صاحب‌نام خوشنویسی و برگزاری کارگاه‌های گوناگون، امروز به شرایط خیلی خوبی رسیده‌ایم. اما همچنان میتوان با مشارکت و همکاری نهادهایی مانند سازمان فرهنگی هنری، زمینه رشد کمی وکیفی کتابت قرآن و متون اسلامی فراهم شود.

در پایان این نشست، تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و مرکز طبع و نشر قرآن کریم به امضای دو طرف رسید.