پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

تشکر از فعالیت های مرکز در حوزه ترویج قرآن


» کد خبر: 10596
» 24 تیر 99 ساعت 13:42
خانه » اخبار
تشکر از فعالیت های مرکز در حوزه ترویج قرآن

 

اعضای شورای تحقیق مرکز در روز دوشنبه 23 تیرماه با حضرت آیت الله سعیدی دیدار نمودند.

 

در این جلسه که آقایان دکتر سید علی سرابی(قائم مقام مرکز)، دکتر حمیدرضا مستفید(عضو شورای تحقیق)، دکتر کریم پارچه باف دولتی( عضو شورای تحقیق)، استاد حیدر کسمایی(عضو شورای تحقیق)، محمد بابایی(مدیر واحد نشر) و مرتضی توکلی(مدیر واحد تحقیقات) حضور داشتند طی گزارشی فعالیت­ های پژوهشی مرکز در حوزه ­های رسم المصحف، تحقیق مصاحف کهن، و کتابت مصاحف جدید و تهیه مصحف با حاشیه ­های مختلف لغوی، ادبی، روایی و... به استحضار تولیت معظم رسید.

 

 

همچنین در این دیدار از مصحف شماره 2337 آستان مقدس حضرت معصومه (س) که توسط مرکز تحقیق شده بوده نمونه­ ای به حضرت آیت الله سعیدی ارائه گردید؛ و ایشان ضمن تشکر از فعالیت ­های مرکز در حوزه ترویج قرآن، این عمل را یکی از حسنات و برکات نظام اسلامی برشمردند که تحت هدایت­ های حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال­ های اخیر شکل گرفته است.

 

ایشان همچنین تأکید کردند که با توجه به حدیث نبوی و ارزشمند ثقلین، باید همواره در فعالیت­­ ها و پژوهش­ هایمان این مطلب را در نظر داشته باشیم که قرآن در کنار اهل بیت علیهم السلام مایه هدایت و خیر و برکت است و این عقیده باید در تمامی کارهای ما نمود داشته باشد.

 

 

در ابتدای این دیدار نیز جناب آقای دکتر سرابی اهم فعالیت­ های مرکز در دو دهه گذشته را به اختصار مطرح نمودند و مطالب تکمیلی در خلال صحبت ایشان توسط سایر اعضای شورا مطرح گردید. همچنین جناب آقای توکلی مدیر تحقیق و پژوهش مرکز در خصوص اهمیت پژوهش روی نسخ خطی کهن مطالبی بیان نمودند و در پایان جناب آقای دکتر دولتی پژوهش روی نسخه شمارة 2337 آستان مقدس حضرت معصومه(س) را معرفی کرده و توضیحاتی ارائه نمودند.