پایگاه اطلاع رسانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران مصحف جمهوری اسلامی، قرآن، قران کریم، ایران مصحف، طبع، نشر، مصحف، quran

مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران

بازدید مسئولان فرهنگی آستان قدس رضوی از دستاوردهای مرکز


» کد خبر: 10603
» 9 اسفند 99 ساعت 11:41
خانه » اخبار
بازدید مسئولان فرهنگی آستان قدس رضوی از دستاوردهای مرکز

در این بازدید که با حضور حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر (رئیس سازمان علمی-فرهنگی آستان قدس رضوی) و آقایان سعیدی (مدیرعامل موسسه به نشر) و فرزانه (مدیرعامل موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی) صورت گرفت، گزارشی از دستاوردهای مرکز طبع و نشر قرآن کریم و محصولات جدید ارائه شد.

با توجه به اینکه زائران مضجع شریف حضرت امام رضا علیه السلام از ملیت  های مختلف هستند، مقرر شد تا مصاحف ارائه شده به شیوه هندی (ویژه زائران شبه قاره هند)، مصری (ویژه زائران عرب­ زبان) و ایرانی (ویژه زائران فارسی‌زبان) تهیه شود.

همچنین با توجه به کتابت­ های متنوع صورت گرفته در مجموعه دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن کریم، جدیدترین آثار که با رویکردهای مختلف و به شیوه‌های نسخ ایرانی و نسخه عربی کتابت شده به رویت حاضران رسید و مواردی جهت چاپ و توزیع در آستان قدس رضوی پیشنهاد شد.

در این جلسه که مسئولان و کارشناسان مرکز طبع و نشر قرآن نیز حضور داشتند گزارشی از پژوهش­ های انجام شده بر روی نسخه ­های کهن -که در گنجینه مصاحف کتابخانه آستان قدس رضوی موجود است- ارائه شد و سامانه جامع رسم‌الخط قرآن -که از بدیع­ترین و کامل­ترین سامانه ­های علمی این حوزه در جهان اسلام می‌باشد- به حاضران معرفی شد.